- A.Gąsławski
 - I.Gąsławski

Kartki:  Dziewicki

Opis meczu:

Na wyjazd do pobliskiego Borzęcina wybrała się zaledwie 13 osobowa grupa zawodników drużyny Seniorów, co mimo niesprzyjającej godziny meczu oraz trudnego boiska nie przeszkodziło naszym graczom aby uzyskać niebywale ważne kolejne 3 punkty.
Pierwsze pięć minut meczu polegało głównie na wymianie długich podań między bramkarzami obydwu drużyn. Następnie to gospodarze próbowali narzucić swój rytm gry, tak jakby chcieli udowodnić że okres słabszej gry w tej rundzie mają już za sobą, przerzucając piłkę to na jedno, to na drugie skrzydło boiska siejąc wiele niepokoju w naszych szeregach. Ołtarzewscy obrońcy wybijali piłkę na auty, ale nie było to dobre wyjście z opresji. Dlaczego?? A no dlatego że Borzęcin jest na swoim boisku znany jako "Drużyna Autów", a to że ten stały fragment gry mają opanowany niemalże do perfekcji udowodnili w 27 minucie spotkania kiedy to wykorzystując błędy w kryciu naszych zawodników wyszli na prowadzenie w meczu.
Od momentu utraty gola nasi gracze próbowali konstruować jakieś akcje ale wszystko kończyło się na złym przyjęciu piłki, bądź niedokładnym podaniu do kolegi z drużyny. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to gospodarze schodzili do szatni z dorobkiem jednej bramki więcej.
Gwizdek bułgarskiego sędziego rozpoczynający drugą połowę odmienił zupełnie przebieg meczu. To Ołtarzewianie byli drużyną dominującą a problemy jakie mieliśmy w pierwszej połowie zniknęły zupełnie. Świadczyć o tym mogły próby grania kilku krótkich podań na małej przestrzeni pomiędzy Wojtkiem Żmudą, Olszakiem i Rosłonkiem na prawej stronie boiska oraz Solką, Dziewickim i Sebastianem Żmudą na lewej flance.
Po raz kolejny dobrze spisywała się nasza obrona, która dzięki swojej skutecznej grze w odbiorze nie pozwalała rywalom na stworzenie wielu sytuacji do strzelenia gola. Taka ambitna gra naszej drużyny opłaciła się w 62 minucie kiedy to podczas zamieszania w polu karnym najlepiej zachował się Olszak który strzałem z 2 metrów wpakował piłkę do bramki rywali uzyskując tym samym remis w meczu. I Choć w kolejnych 25 minutach spotkania mieliśmy jeszcze kilka sytuacji na strzelenie gola to dopiero w 90 udało się tego dokonać. Autorem drugiej bramki był "Czapa" który otrzymując świetne podanie od "Solka" nie dał żadnych szans goalkeeperowi Borzęcina ustalając wynik meczu na 2-1. Dzięki ambicji i woli walki nasz UKS wywozi z trudnego terenu arcyważne 3 punkty które przy porażce Anprela z Rysiem wyciągnęły nasza drużynę z miejsca zagrożonego spadkiem. Już dziś wiadomo że z A-klasą po sezonowym pobycie w niej żegna się beniaminek z Zaborowa. Kto będzie drugim spadkowiczem?? Miejmy tylko nadzieje że nie będzie to UKS który przy wygranej za tydzień z Grodziskiem i porażce Anprela z liderem w Korytowie, będzie miał już niemalże pewny utrzymania się w bieżącej klasie rozgrywkowej.
Zapraszamy wszystkich sympatyków na mecz z Pogonią II Grodzisk który odbędzie się w niedzielę 12 czerwca o godzinie 16:00 na Stadionie przy ul. Mazowieckiej w Ołtarzewie.

Dodane przez admin dnia 04.06.2011 19:242 Komentarzy ˇ 1404 Czytań - Drukuj