- K.Zawadzki
 - A.Rogala
 - M.Karlicki

Opis meczu:

"Grają ładnie jak nigdy, przegrywają jak zawsze..." - takimi słowami opisywano kiedyś grę reprezentacji Hiszpanii na wielkich turniejach Świata i Europy. Od jakiegoś czasu tak samo można mówić o drużynie Naszych Seniorów którzy prezentując futbol ładny dla oka przegrywają mecz za meczem nie mogąc się przełamać, mając tym samym przed oczami widmo spadku do B-Klasy. Do kolejnej próby zdobycia niezwykle ważnych punktów ekipa trenera Olszówki podeszła w minioną Niedzielę podejmując na własnym boisku lidera A-klasy, drużynę Błękitnych Korytów.
Do meczu trener Gospodarzy wystawił dosyć eksperymentalny skład o czym mogło świadczyć głównie zestawienie linii obrony w której na prawej stronie swój premierowy występ zaliczył Janiszewski, parę stoperów tworzyli Kaczorkiewicz i Walczak a na lewą obronę wrócił będący jak na rekonwalescenta w bardzo dobrej formie Walusiewicz.
Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego i upływem czasu zawodnicy drużyny z Korytowa byli zapewne w szoku i pod coraz większym wrażeniem tego co piłkarsko prezentują zawodnicy UKS którzy plasują się przecież w samym dole tabeli. Boleśnie mogli odczuć to już w 5 minucie kiedy to do fantastycznego prostopadłego podania adresowanego przez Górskiego dopadł Piotrowski, lecz w akcji sam na sam z bramkarzem, górą był nie po raz ostatni tego dnia goalkeeper gości. Z minuty na minutę przewaga Ołtarzewa rosła coraz bardziej co było pokłosiem świetnej współpracy naszych zawodników ze sobą. Na lewej stronie boiska szaleli S.Żmuda z Walusiewiczem, zaś na środku pomocy mądrze kreowali grę W.Żmuda, Gwiazda i Górski. Jako że szczęście ostatnio nie dopisuje naszej drużynie, nie dziwi wcale to że nie udało się wykorzystać także drugiej klarownej sytuacji na strzelenie gola kiedy to "Góral" otrzymując podanie od Gwiazdy uderzył za lekko dając tym samym kolejną szanse na dobrą interwencję bramkarzowi Błękitnych. Dobrze na prawej pomocy spisywał się Rosłonek który próbował zaczepnych akcji z Piotrowskim, lecz niestety bezskutecznie. Choć dominacja Ołtarzewa nie podlegała dyskusji, to piłka nożna jest sportem w którym punkty zdobywa nie ten kto gra efektowniej lecz efektywniej i znów w tym przypadku fortuna była po stronie rywali którzy oddając jeden celny strzał z rzutu wolnego na bramkę Tomka Żmudy schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką.
Do drugiej połowy UKS wyszedł zmobilizowany, lecz determinacja i chęć szybkiego strzelenia bramki spowodowała wkradnięcie się w grę naszych zawodników nerwowości i niedokładności w podaniach na co tylko czyhali rywale, którzy wraz z upływem minut zaczęli narzucać swój styl gry dominując środek boiska rozgrywając piłkę bardzo umiejętnie. Warto wspomnieć także o słabej dyspozycji tego dnia sędziego głównego który na mecz zapomniał najwidoczniej zabrać ze sobą kartek z domu, gdyż jeden z zawodników Korytowa dwukrotnie zasługiwał na pokazanie mu "czerwieni" lecz za każdym uchodziło mu to niestety płazem. Wracając do meczu, Błękitni raz za razem obstrzeliwali bramkę UKS aż wkońcu przyniosło im to efekt w postaci strzelenia drugiej bramki kiedy to zawodnik będąc w polu karnym uderzył bardzo mocno po "krótkim rogu" Tomka Żmudy nie dając tym samym naszemu bramkarzowi szans na zaprezentowanie w pełni swoich umiejętności.
Do ostatniego gwizdka sędziego Ołtarzewianie walczyli, zostawiali serce na boisku lecz niestety bezskutecznie ponieważ wynik nie uległ zmianie co oznaczało kolejną stratę punktów i pogorszenie swojej sytuacji do maksymalnie nieciekawej jeśli chodzi o utrzymanie się w A-klasie. Miejmy tylko nadzieję że ten mecz będzie ostatnim między tymi drużynami, ale tylko z powodu awansu Błękitnych do Ligi Okręgowej (na które naprawdę zasługują), a nie z powodu opuszczenia obecnej klasy rozgrywkowej przez Naszych Seniorów...
"Póki walczysz, jesteś zwycięzcą" - Oby to hasło towarzyszyło drużynie UKS do ostatniej kolejki, po której będziemy się cieszyć z utrzymania i bez kompleksów wystartujemy w następnym sezonie A-klasy !!!

Dodane przez admin dnia 09.05.2011 21:174 Komentarzy ˇ 910 Czytań - Drukuj