- P.Piotrowski
 - A.Gondek

Kartki:  K.Dziewicki  M.Rosłonek

Opis meczu:

W sobotę Seniorom UKS Ołtarzew przyszło grać w Nowej Wsi z miejscowym Anprelem. Mecz rozpoczął się o godzinie 13:30, na pogodę niemożna narzekać ponieważ świeciło piękne słońce, a termometr wskazywał około 20oC. Zastrzeżenia można było mieć do stanu płyty boiska, 60% powierzchni zajmowała trawa, a resztę 40% stanowiła ziemia, nie wspominając o nierównościach. Taki stan boiska stanowczo przekreślał w pełni wykorzystywać aspekty taktyczne, których swoich zawodników uczy szkoleniowiec Jarosław Olszówka.
Mecz rozpoczęli gospodarze, którzy chcieli narzucić swój styl gry. Nic ciekawego nie działo się przez 20 minut pierwszej części meczu. UKS zyskał przewagę i próbował uskrzydlających akcji, raz po raz zagrożenie pod bramką Anprelu robili skrzydłowi Mariusz Walusiewicz i kapitan Sebastian Żmuda. Żadna z tych akcji nie przyniosła bramki UKS Ołtarzew. Najbliżej zdobycia bramki był dobrze grający i robiący sporo zamieszania Robert Górski. Po pięknym podaniu Mariusza Walusiewicza z lewej strony boiska, dopadł do niej Robert Górski, który pięknie przerzucił piłkę nad bramkarzem gospodarzy, pozostawała już tylko formalność, aby piłkę skierować do pustej bramki, kiedy to w tym samym czasie sędzia boczny uniósł chorągiewkę i wskazał pozycję spaloną, nic w tym nie byłoby dziwnego gdyby zrobił to w czasie dojścia do piłki przez Górskiego, lecz sygnalizacja nastąpiła dopiero wtedy gdy napastnik Ołtarzewa miał przed sobą pustą bramkę. Anprel Nowa Wieś nie stworzył sobie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia gola, wszystkie strzały wędrowały w rękach będącego w świetnej formie Tomka Żmudy, który grał z kontuzją mięśnia uda. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
Do drugiej połowy meczu Ołtarzew przystąpił jeszcze bardziej zmotywowany, aby zdobyć 3 punkty. Nastąpiła zmiana, za Arka Gąsławskiego na plac gry wbiegł Paweł Piotrowski, który popisał się kilkoma świetnymi zagraniami (na prawą stronę obrony powędrował Michał Rosłonek, a Piotrowski zajął miejsce w ataku obok Roberta Górskiego). Pierwsze z nich miało miejsce kiedy to UKS wykonywał rzut wolny na połowie boiska, do piłki podszedł wspomniany Piotrowski, piłka uderzona piekielnie mocno, nabrała rotacji, lecz bramkarz cudem wybił piłkę na rzut rożny. Była by to przepiękna bramka z połowy boiska. Podopieczni Jarosława Olszówki starali się za wszelką cenę strzelić zwycięską bramkę, Ołtarzew opanował grę i dyktował warunki na boisku. Gospodarze grali bardzo ostro, najbardziej mógł to odczuć Michał Rosłonek w jednym ze starć, gdy nasz zawodnik wyprowadzał kontratak został brutalnie sfaulowany, na całe szczęście Rosłonek mógł dalej kontynuować grę po tak groźnie wyglądającej całej sytuacji. Dobrze grającej w tym meczu parze środkowych obrońców Wiktorowi Kaczorkiewiczowi i Karolowi Olszakowi przytrafił się jeden błąd, nieporozumienie i zawodnik Anprelu wychodzi w sytuacji sam na sam z Tomkiem Żmudą, nasz bramkarz broni fenomenalnie!!! i odbija piłkę zażegnując w tym samym utratę bramki, świetna interwencja Tomka!!! To była jedyna klarowna sytuacja gospodarzy w tym meczu, resztę z nich skutecznie zatrzymywała dobrze grająca defensywa i Tomek Żmuda. Kolejne ataki odbywały się tylko ze strony Ołtarzewa. Okazję do zdobycia bramki miał Mariusz Walusiewicz, który dostał dobre podanie od Roberta Górskiego, lecz nasz lewoskrzydłowy uderzył w boczną siatkę. Warto wspomnieć o bardzo ładnie wykonanym rzucie rożnym przez parę Piotrowski, Walusiewicz, którzy zabawili się z obrońcami gospodarzy i pokazali, że są doskonale wyszkoleni technicznie. Kolejne zagrożenie to rzut wolny z około 18 metrów, Mariusz Walusiewicz, lecz strzał ten broni bramkarz. Kolejny rzut wolny pod koniec spotkania z tej samej odległości lecz przy narożniku pola karnego, Walusiewicz bliski szczęścia lecz wynik pozostał bez zmiany. UKS próbował w końcówce paru akcji lecz doliczone 2 minuty przez sędziego głównego nie wystarczyły, aby zdobyć bramkę dającą 3 punkty. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Wynik ten na pewno nie zadawala zawodników i trenera Jarosława Olszówki. Cieszy fakt, iż w drugim meczu w rundzie wiosennej zespół Seniorów nie stracił bramki.
Za tydzień UKS Ołtarzew czeka mecz na własnym stadionie z Partyzantem Leszno, który odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia o godzinie 16:00. Cel jest jeden, zwycięstwo!. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na ul. Mazowiecką!

Dodane przez admin dnia 02.04.2011 18:360 Komentarzy ˇ 801 Czytań - Drukuj