- A.Gondek
 - P.Piotrowski
 - K.Dziewicki

Opis meczu:

Pierwszy dzień wiosny już za nami, co oznacza to że rundę rewanżową w A-Klasie czas wznowić. Na stadion przy ul. Mazowieckiej w Ołtarzewie zawitała ekipa Relaxu Radziwiłłów. Do tego meczu nasi Seniorzy podeszli zmotywowani z chęcią zrewanżowania się rywalom za porażkę której doznali w rundzie jesiennej, ulegając w Bartnikach drużynie Relaxu 1-2.
Po półgodzinnej odprawie przedmeczowej na której trener Jarosław Olszówka omawiał ze swoimi podopiecznymi głownie aspekty taktyczne, nadszedł czas na wyjście na rozgrzewkę oraz rozpoczęcie boju o pierwsze trzy punkty na wiosnę.
Jako że w tym spotkaniu nie mogli wystąpić pauzujący za kartki Adam Rogala i Wiktor Kaczorkiewicz, trener UKS zdecydował się na dwójkę stoperów Sebastian Gwiazda oraz Karol Olszak co jak się później okazało było strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Od początku spotkania widać było że Ołtarzewiacy nie próżnowali w przerwie zimowej, ponieważ przygotowanie fizyczne obydwu zespołów różniło się diametralnie. Zawodnicy UKS próbowali akcji zaczepnych głównie skrzydłami boiska na których tego dnia swoją szybkość i wyszkolenie techniczne mieli potwierdzać Mariusz Walusiewicz i Paweł Solka. Po kilku próbach cierpliwego rozgrywania piłki w środku pola pomiędzy naszymi playmakerami w rolę których tego dnia wcielił się duet braci Żmuda, Sebastian i Wojtek, piłka powędrowała na lewą stronę do "Wasia" a ten strzałem z prawej nogi pokonał bramkarza rywali i wyprowadził UKS na prowadzenie w meczu. Drużyna Relaxu także próbowała akcji skrzydłami boiska ale te kończyły się dobrymi interwencjami naszych skrajnych obrońców Arka Gąsławskiego i Pawła Walczaka. W dalszej części meczu widoczna była dobra współpraca pomiędzy parą naszych szybkich napastników Robertem Górskim oraz Michałem Rosłonkiem lecz ta nie przyniosła efektu w formie strzelonego drugiego gola choć nie brakowało ku temu okazji. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie ale także przewaga UKS nie podlegała dyskusji.
Do drugiej połowy spotkania Ołtarzew przystąpił bez żadnych zmian personalnych w składzie co odbiło się na jeszcze lepszej grze naszych zawodników. Bardzo dobrze współpracowała ze sobą linia pomocy i ataku co przyniosło skutek w 54 minucie kiedy świetną piłkę w pole karne posłał Walusiewicz, tam dopadł do niej Górski który już prawie oddając strzał został ścięty równo z trawą przez zawodnika z Radziwiłłowa co mogło oznaczać tylko jedną decyzję sędziego który po konsultacji z arbitrem bocznym wskazał na "wapno". Piłkę na jedenastym metrze ustawił Karol Olszak i chwilę później po precyzyjnym strzale w prawy dolny róg bramki było 2-0 dla UKS. Utrata drugiego gola zmotywowała Relax do konstruowania większej ilości akcji ofensywnych, lecz bezskutecznie ponieważ te kończyły się iście profesorskimi odbiorami pary naszych stoperów, bądź znajdowały finał w rękach obdarzonego stoickim spokojem bramkarza UKS Tomka Żmudy. W 75 minucie Trener Olszówka postanowił wprowadzić na boisko dwóch debiutantów Kamila Zawadzkiego i Pawła Piotrowskiego którzy zastąpili na placu gry "Walusia" i ... "Walusia" czyli operujących po lewej stronie murawy Walusiewicza i Walczaka. Już po 3 minutach przebywania na boisku swoją pierwsza bramkę w barwach Ołtarzewa mógł strzelić Piotrowski lecz nieznacznie chybił strzelając z główki. Piłkarze gości wraz z utratą sił stracili także swojego zawodnika który otrzymując drugą żółtą kartkę za brutalny faul na Wojtku Żmudzie musiał opuścić plac gry. Po tym zajściu z boiska zszedł także sam poszkodowany za którego wszedł Paweł Janiszewski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć mógł ponieważ w 85 minucie po fantastycznym prostopadłym podaniu Kamila Dziewickiego (który zastąpił Michała Rosłonka), do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszło trio Piotrowski, Górski, Żmuda lecz ten pierwszy nie chcąc zachować się egoistycznie zagrał piłkę do będącego na pozycji spalonej Sebastiana Żmudy.
Nadeszła wiosna, przyszły trzy punkty tak najwłaściwiej można podsumować to co wydarzyło się dzisiejszego popołudnia w Ołtarzewie.
Mamy nadzieję ze nasi Seniorzy dadzą nam jeszcze nie raz w tej rundzie powód do przeprowadzenia takiej jak dziś pozytywnym wynikiem kończącej się relacji.

Dodane przez admin dnia 26.03.2011 19:422 Komentarzy ˇ 836 Czytań - Drukuj