Guzovia Guzów 1:2 UKS Ołtarzew
Sobota
27.04.13r.
godzina: 15:00

W sobotnie popołudnie Ołtarzewianie w ramach 19 kolejki A-Klasy rozegrali mecz wyjazdowy przeciwko Guzovii Guzów. W pierwszym składzie w szeregach naszej drużyny wystąpiło 3 bramkarzy, Irek Gąsławski stanął między słupkami, Krzysztof Skraiński wystąpił na pozycji defensywnego pomocnika, zaś Tomek Żmuda był wysuniętym napastnikiem. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu. Trzykrotnie z dystansu uderzał Wojtek Żmuda, przy trzeciej próbie piłka o centymetry minęła słupek bramki rywali. Bardzo dobrze zadania defensywne wykonywał Skraiński, który kilkakrotnie przerywał akcje Guzovii. Mimo, iż to nasz zespół miał przewagę, jedna kontra rywali mogła przynieść im bramkę, piłka dwukrotnie odbiła się od słupków i nie wpadła do bramki. W 29 minucie meczu UKS-iacy wychodzą na prowadzenie, piłkę z piątego metra źle wybija bramkarz rywali, przejmuje ją Arek Gąsławski, który z pierwszej piłki podaje do Dziczka, ten odgrywa do Tomka Żmudy, który strzałem z okolic 25 metra daje prowadzenie naszej drużynie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Ołtarzewian. W drugiej połowie mecz się wyrównał. Bardzo dobry mecz po raz kolejny na środku obrony rozgrywał Karol Olszak. W okolicach 55 minuty Tomek Żmuda zdobywa bramkę, lecz sędzia liniowy pokazał spalonego i tym samym gol nie został uznany. Nic nie wskazywało na to, że Ołtarzewianie stracą bramkę, lecz w zamieszaniu w polu karnym, rywale oddają strzał, z którym nie poradził sobie Irek Gąsławski. Strata tego gola sprawiła, że Ołtarzewianie ruszyli do ataków na bramkę rywali. W 76 minucie meczu, wspaniałym rajdem popisuje się Daniel Umański, w jednej akcji mija czterech rywali, podaje do Pawła Solki, ten wypatrzył ustawionego na prawej stronie boiska Roberta Górskiego, który z narożnika "szesnastki" oddaje strzał i zdobywa bramkę dającą prowadzenie 2:1. Wynik nie uległ już zmianie i tym samym Ołtarzewianie zdobywają pierwsze 3 punkty w rundzie wiosennej.

Już w środę 1 maja Seniorzy rozegrają kolejne spotkanie. W wyjazdowym meczu UKS-iacy zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli Orionem Cegłów.