Promyk Nowa Sucha 2:2 UKS Ołtarzew
Niedziela
14.04.13r.
godzina: 16:30

Pierwszy mecz o punkty w 2013 roku Seniorzy rozgrywali na wyjeździe z 4 drużyną ligowej tabeli Promykiem Nowa Sucha. Przed meczem było wiadomym, że Ołtarzewian czeka trudne spotkanie na terenie rywala. Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla naszych zawodników, już w pierwszej akcji meczu Kamil Dziewicki minimalnie uderzył obok słupka. Drużyna Promyka nastawiła się na grę długą piłką na swoich napastników. W 14 minucie meczu UKS obejmuje prowadzenie! piłkę głową zgrywa Kamil Dziewicki, dopada do niej Karol Olszak, który zdobywa swojego pierwszego gola w tym sezonie. Niestety po paru minutach jedna z akcji rywali, piłkę w polu karnym wybija Tomek Żmuda na którego wpada napastnik z Nowej Suchej, a sędzia dzisiejszych zawodów podejmuje bardzo kontrowersyjną decyzję wskazując na rzut karny, który został zamieniony na bramkę i było 1:1. Mija parę minut, długie zagranie w stronę naszej bramki, Tomek Żmuda wychodzi za pole karne i fauluje napastnika Promyka, sędzie pokazuje naszemu bramkarzowi czerwoną kartkę i od 20 minuty UKS-iacy grali w dziesięciu. Następnie parę minut później błąd linii defensywnej naszej drużyny i drużyna Promyka wychodzi na prowadzenie 2:1. Jeszcze w pierwszej części meczu Ołtarzewianie mieli okazje do wyrównania, wszystko za sprawą dobrych zagrań Roberta Kraski, który po zejściu z boiska Pawła Solki zajął miejsce na lewej stronie pomocy, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki rywali. Wynikiem 2:1 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej połowie meczu od samego początku było widać, że rywale będą bronić wyniku i wyprowadzać kontrataki. Nasza drużyna dłużej utrzymywała się przy piłce i dążyła do zdobycia bramki wyrównującej. Grający w osłabieniu UKS-iacy narażali się na kontry Promyka, lecz w bramce świetnie spisywał się Krzysiek Skraiński, który popisał się kilkoma wybitnymi interwencjami. W 78 minucie UKS doprowadza do remisu! piłkę z prawej strony wrzuca Karol Olszak, a tam świetnie odnajduje się Robert Górski, który zdobywa gola! W ostatnich minutach meczu Promyk rzucił się do ataków na bramkę strzeżoną przez Skraińskiego, na szczęście rywale pudłowali. W doliczonym czasie gry to nasza drużyna mogła zdobyć bramkę dająca zwycięstwo w tym meczu, lecz strzał Roberta Kraski nie znalazł drogi do bramki rywali. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Warto wyróżnić grę Karola Olszaka, który zdobył bramkę oraz popisał się asystą. Po meczu walki Ołtarzewianie wywożą 1 punkt z trudnego terenu. Po 14 ligowych kolejkach nasza drużyna plasuje się na 3 miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 31 punktów.

Za tydzień w niedzielę 21 kwietna Ołtarzewianie na własnym stadionie podejmą rezerwy Mszczonowianki Mszczonów. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:30. Zapraszamy kibiców na Mazowiecką 12/13!