UKS Ołtarzew 4:2 Passovia Pass
Niedziela
04.11.12r.
godzina: 14:00

W 12 kolejce A-klasy nasi piłkarze podejmowali na własnym stadionie ostatnią drużynę w ligowej tabeli Passovię Pass. Od początku meczu trener Olszówka dał szansę gry Irkowi Gąsławskiemu dla którego był to pierwszy mecz w lidze w sezonie 2012/13, na ławce zasiadł Michał Rosłonek, którego na prawej pomocy zastąpił Sebastian Żmuda. Od pierwszych minut Ołtarzewianie rzucili się do ataków, pierwszą dobrą okazję na zdobycie bramki miał Sebastian Żmuda, który z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę bramki. UKS-iacy zdominowali w środku pola rywali, świetne zawody rozgrywała para środkowych pomocników Wajman i Wysocki. Nasi zawodnicy stwarzali sobie sytuację, ale jako pierwsi bramkę strzelają rywale, dalekie zagranie w stronę bramki strzeżonej przez Irka, nie porozumienie Marcina z Wiktorem i w sytuacji sam na sam nasz bramkarz kapituluje i nie spodziewanie UKS przegrywa 0:1. Ta bramka zadziałała motywująco na naszych zawodników, którzy w dalszym ciągu nacierali na bramkę rywali. Efektem tych ataków jest bramka Sebastana Żmudy w 31 minucie meczu, piłkę zagrywa Kamil Dziewicki, a w sytuacji sam na sam Sebastian nie myli się i zdobywa gola dającego remis 1:1. Niestety to goście kilka minut później wykorzystują źle ustawioną pułapkę ofsajdową i po raz kolejny Irek w sytuacji sam na sam jest bezradny i pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:2. W przerwie trener Olszówka dokonał dwóch zmian, za Sebastiana Żmude na prawą stronę pomocy powędrował Michał Rosłonek, a za Pawła Solkę wszedł Olszak, który tworzył parę napastników wraz z Tomkiem Borowikiem, do środka pomocy zaś cofnął się Dziewicki, a na lewą obronę powędrował Rafał Wajman. Od samego początku drugiej połowy Ołtarzewianie stwarzali sobie sytuację do zdobycia bramek, jednak po raz kolejny skuteczność zawodziła naszych zawodników, dobrą okazję do wyrównania miał Kamil Dziewicki, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdobył gola. To był jedyny błąd Dziewickiego w tym meczu, gdyż od pierwszego gwizda sędziego dwoił się i troił, aby pomóc drużynie w osiągnieciu zwycięstwa. Jedną groźną kontrę przeprowadzili goście, w sytuacji dwa na jeden z Rafałem Wajmanem nasz obrońca wychodzi zwycięsko i zażegnuje niebezpieczeństwo. Od 63 minuty swoje show rozpoczyna Łukasz Wysocki, po rozegraniu piłki Rosłonka z Borowikiem i podaniu Tomka, Wysocki zdobywa swojego pierwszego gola w tym meczu, piekielnie mocne uderzenie z 16 metra i było już 2:2. Dwie minuty później Wysocki daje prowadzenie naszej drużynie! Tym razem w roli asystującego jest Kamil Dziewicki, tak jak przy pierwszej bramce Łukasz uderza lewą nogą z około 16 metra i tym samym zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu, Ołtarzewianie prowadzą 3:2. Show Wysockiego się nie kończy, doskonałe podanie Marcina Brankiewicza i Łukasz zdobywa gola strzałem w długi róg bramki i tak oto kompletuje na swoim koncie hat-ricka w 5 minut! tym samym Wysocki ustala wynik spotkania na 4:2. Dodajmy przy tym iż była to 499 bramka w historii UKS Ołtarzew! Ołtarzew wygrywa 4:2 i awansuje w ligowej tabeli na 3 miejsce.