Piast Feliksów 3:2 UKS Ołtarzew
Sobota
13.10.12r.
godzina: 12:00

W sobotni poranek podopieczni trenera Olszówki wyruszyli na wyjazdowy mecz do Feliksowa, aby tam zmierzyć się z miejscowym Piastem. Była to okazja do zmazania plamy z poprzedniej kolejki, lecz jednak jak się okazało pech nie opuszcza Ołtarzewian. W meczu nie mogło wystąpić 3 podstawowych graczy UKS-u, Marcin Brankiewicz, Łukasz Wysocki oraz Tomek Borowik, którym sprawy zawodowe przeszkodziły w udziale w meczu. Mimo to UKS-siacy mogli wywieźć z Feliksowa 3 punkty, lecz po raz kolejny dał znać o sobie brak skuteczności. Mecz rozpoczął się chaotyczną grą obu zespołów, przebitki piłek z obrony do ataku świadczyły o tym, że żadna z drużyn nie chce popełnić błędu skutkującego stratą bramki. Jako pierwsi błąd popełnili Ołtarzewianie, głupio sprokurowany rzut rożny, wrzutka w pole karne, piłkę piąstkuje Krzysiek Skraiński, ta trafia do zawodnika rywali, który wrzuca piłkę w pole karne, a tam w zamieszaniu strzał głową oddaje zawodnik gospodarzy i po rękawicach Krzyśka piłka trafia do siatki, błąd w kryciu Ołtarzewian i od 33 minuty przegrywamy z Piastem 0:1. Po stracie bramki UKS rzucił się do odrobienia straty, pierwsza okazja do tego by doprowadzić do wyrównania była po rzucie wolnym wykonywanym przez Rosłonka, 22 metr od bramki Piasta, Michał uderza mocno tuż obok muru, lecz piłka trafia tylko w słupek. Chwilę później doskonałą sytyację marnuje Kamil Dziewicki, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem Dziewicki nie strzela gola na 1:1. Ołtarzewianie doprowadzają do remisu w 42 minucie meczu, przejęta piłka przez Wojtka Żmude, Kamil Dziewicki szybko podaje do Walusiewicza, a ten posyła świetną piłkę do Sebastiana Żmudy, który przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i wychodzi na sytuację sam na sam z bramkarzem i wykorzystuje ją strzelając pewnie w lewy róg bramki. Radość jednak nie trwała długo, piłkę do wybicia na piątym metrze ustawia nasz bramkarz, Krzysiek nie trafia w piłkę, która ledwo przekracza pole karne, gracz z Feliksowa przejmuje ją i strzela na 2:1. W takich okolicznościach kończy się pierwsza połowa spotkania. W drugiej połowie Ołtarzewianie dążyli do wyrównania, doskonałą okazję do zdobycia gola miał Kamil Dziewicki, w zamieszaniu w polu karnym Dziewicki oddaje strzał z 5 metrów, który trafia w bramkarza, piłka wychodzi na 11 metr, a tam jeszcze Rafał Wajman próbował z trudnej pozycji oddać strzał lewą nogą, lecz piłka przeszła obok bramki Piasta. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak tez było w tym przypadku, tracimy bramkę po dość kontrowersyjnej decyzji nie odgwizdania pozycji spalonej, Skraiński chwilę wcześniej obronił w sytuacji sam na sam lecz za drugim razem nie dał rady skutecznie interweniować i rywale zdobywają bramkę na 3:1. Ołtarzewianie odrazu rzucili się do ataku czego efektem była bramka zdobyta przez Rafała Wajmana, doskonałą piłkę posyła Sebastian Żmuda, a Rafał lobuje bramkarza Piasta i w 69 minucie strzela kontaktową bramkę. Do końca meczu zostało 20 minut, przez ten czas Piast tylko się bronił, UKS atakował i dążył do strzelenia bramki dającej remis. Na 5 minut przed końcem meczu Rafał Wajman jest blisko strzelenia bramki, druga próba przelobowania zakończyła się na tym, że piłka mineła o parę centymetrów słupek bramki Piasta. UKS-siacy walczyli do samego końca, lecz wynik nie uległ zmianie. Głupio stracone kolejne punkty i trzecia porażka w tym sezonie. Ołtarzewianom nie pozostaje nic innego jak odnieść w pozostałych 4 meczach zwycięstwa.

Za tydzień na Mazowieckiej Ołtarzewianie podejmą rezerwy Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Mecz odbędzie się w niedzielę 21.10.12r. o godzinie 14:00.